TurkCoder.TK
avcılar arçelik servisi | 0 212 426 76 06 - 0 212 580 31 00
0 212 426 76 06 - 0 212 580 31 00

Sosyal Medyada Biz}

Google’dan lisans açıklaması

Google’dan lisans açıklaması

Birkaç gündür kamuoyunu meşgul eden Google servislerinin Türkiye’de kullanılamayacak olması konusunda Google’dan açıklama geldi.

Google’dan yapılan açıklamaya göre Rekabet Kurumu’nun kararı sonrasında iş ortakları ile anlaşma yapmayacağını duyuran Google, mevcut telefon sahiplerinin bu durumdan etkilenmeyeceğini açıkladı. 

Google’dan lisans açıklaması


İşte Google Türkiye’nin Teknolojioku’ya gönderdiği yazılı açıklama:

“Ağustos ayında Rekabet Kurumu’nun kararı doğrultusunda Android iş ortaklarımızla yaptığımız anlaşmalarda değişiklikler yapmıştık. Kasım ayında, Rekabet Kurumu bu değişikliklerin uygun olmadığı ve bu anlaşmalarla operasyonlarımızı sürdüremeyeceğimiz yönünde karar verdi. Türkiye’deki kanunlarla uyumlu bir şekilde çalışabilmemiz için iş ortaklarımızı Türkiye’de yeni çıkacak Android telefon modelleri ile ilgili anlaşma yapamayacağımız konusunda bilgilendirdik.

Tüketiciler mevcut cihaz modellerini satın almaya devam edebildikleri gibi, halihazırda mevcut cihazları ve uygulamaları da normal şekilde çalışmaya devam edecektir. Google’ın diğer ürün ve servisleri durumdan etkilenmeyecektir. Rekabet Kurumu ile bu konunun olabilecek en hızlı şekilde çözümü için çalışmayı sürdürmekteyiz.”

Açıklamadan anladığımıza göre mevcut telefonlar ile ilgili bir sorun yok. Ancak yeni piyasaya sürülecek cep telefonu modellerinde Rekabet Kurumu ile anlaşma olmadığı takdirde Google servisleri bulunmayabilir. 

17 Aralık 2019
224 kez görüntülendi
Wordpress Tema indir