TurkCoder.TK
avcılar arçelik kombi servisi | 0 532 773 32 60 | avcılar arcelik servisi
0 212 426 76 06 - 0 212 580 31 00

Sosyal Medyada Biz}

avcılar arçelik kombi servisi

avcılar arçelik kombi servisi

avcılar arçelik kombi servisi

avcılar arçelik kombi bakım fiyatları, avcılar arçelik kombi bakımı, avcılar arçelik kombi servisi, avcılar arçelik kombi tamircisi, avcılar arçelik kombi tamiri

avcılar ve çevresinde kombi servisi olarak hizmet veren firmamız profesyonel personellerimiz ile hizmet vermektedir. Firmamız uzun yıllardır kombi servisi işlemleri yapmaktadır. Kombiniz çalışıyor ve ısıtmıyor ise, kombiniz patlayarak çalışıyor ise, kombinizden gaz kokusu geliyor ise bu konular hakkında mutlaka bir servisten destek almanız gerekmektedir. Yalnız kombinizde ki her hata kombinizin arızalandığı anlamına gelmez. Kombiniz su kaçıyor ise önce su basınç bar kontrollerinizi yapmanız gerekmektedir. Suyu fazla bastığınızdan dolayı kombinizi kendisini korumayı alıp fazla suyu tahliye edecektir. avcılar arçelik kombi servisi olarak bizlere tüm sorunlarınız da ulaşabilirsiniz.

 avcilar arcelik kombi servisi

avcılar arçelik kombi bakımı

arçelik kombilerinizin uzun ömürlü olması için mutlaka kombi yıllık bakımlarınızı yaptırınız. Doğalgaz ile evlerimize konfor ve güven geldi. Eski kömürlü sobalardan ve kömür kokusundan kurtulup rahata kavuştuk. Bu rahata kavuşurken de ekonomik olarak biraz fazla yaptırdık. Bu ürünlerin periyodik olarak bakımı gerekmektedir. Yoksa yaptığınız tesisatlarınızın ve kombilerinizin ömürleri kısa olacaktır. arçelik kombilerinizin yıllık bakımlarını firmamız uygun fiyata ve garantili olarak yapmaktadır. Kombinize yaptırmış olacağınız bakımlar kışın ortasında çıkabilecek arızaların önceden önlem alınmasına ve daha az yakıt ile daha çok ısınmanızı sağlayacaktır. murat Teknik’ ten fiyat almadan karar vermeyiniz.

Sıcak su açıkken petekler fazla ısınıyor ise, peteklerinizin altı ve üstü ayrı sıcaklıklarda ısınıyor ise ve kombinizden patlamalı şekilde sesler geliyor ise mutlaka profesyonel bir hizmet almanız gerekmektedir.

avcılar arçelik kombi servisi olarak kombilerin bakımlarını ve onarımlarını gerçekleştiriyoruz. Kombi cihazları sürekli olarak bakım ve onarım gerektiren cihazlardır.

Yılda en az bir defa bu cihazların bakımlarını yaptırmak gerekmektedir. avcılar arçelik kombi servisi olarak yıllık cihaz bakımlarını yapmaktayız.

Kombiler her ne kadar her eve ve ortama uygun cihazlar olsalar da bazı konularda dikkat edilmesi gerekmektedir. Kombi satın alırken özellikle bazı konularda çok dikkatli olmak gerekmektedir. avcılar arçelik kombi servisi olarak kombi alırken zararlı çıkmamak için bazı tavsiyelerde bulunacağız.

Kombi Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kombi alınırken mutlaka marka ve fiyat araştırması yapılarak en uygun olan marka ve fiyat tercih edilmelidir. Fakat ilk olarak kombinin kurulumun yapılacağı alanın hacmi ve ısı yalıtımı yönünden uygunluğuna bakılmalı ve ona göre pazar araştırmasına başlanmalıdır. Dikkat edilmesi gereken diğer unsurlar ise, kombinin takılacağı alanın hacmi, havalandırma durumu, baca durumu ve ısı kaybı unsurlarıdır.

Kombilerin takılacağı Alanın Hacmi

Hermetik kombi veya bacalı kombi açık yanma hücreli cihazlardır. Kombi cihazı yanma işlemini ortam havasını kullanarak yerine getirirler. Bunun için bu tip cihazların montajının yapılacağı alanın minimum 10 m³ hacminde olması gerekmektedir.

Havalandırma Durumu

Özellikle kurulacak kombi cihazları hermetik ve bacalı ise kurulmadan önce mutlaka bulundukları yerin havalandırmasının yeterli olup olmadığına bakılmalıdır. Bunu nedeni bu cihazların bulundukları ortamların havasını kullanmalarıdır. Cihazın kurulacağı alan alan uygun kesite sahip bir dış mekan dan menfez yardımıyla sürekli olarak havalandırılmalıdır. Menfez kesitleri cihaz kapasitesine bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Hermetik kombilerde yanma için gerekli olan temiz havayı sağlayacak bir baca kiti bulunmaktadır. Bu kit sayesinde dış atmosferden dış baca yardımıyla alınır ve fan yardımıyla iç baca kullanılarak gaz yine dış atmosfere bırakılır. Bacalı kombilerde ise eğer kapalı bir alana montaj yapılacaksa temiz hava gereksinimi için 32 ve 65cm² kesitlerinde birer adet menfez bulundurulmalıdır.

Baca Durumu

Eğer seçilecek kombi bacalı ise kurulacağı alanda atık gazın dışarı atılması için uygun kesite sahip müstakil veya şönt tip bir baca bulunması gerekmektedir. Atık gaz bağlantı borusu uygunluğu kontrol edildikten sonra sızdırmazlığını sağlayarak bacaya montajı yapılmalıdır. Hermetik kombiler için atık gazın dış atmosfere atılması için özel bir baca bağlantısına gerek yoktur. Hermetik kombilerde atık gaz bağlantı kiti uygun konumda ve ölçüde monte edilmelidir.

Isı Kaybı

Kombilerin montajının yapılacağı konutun ısı kaybı, içinde bulunduğu bölgenin iklim koşulları ve binanın ısı yalıtımı dikkate alınarak hesaplanmalıdır. Ülkemizde kullanılan kombiler genellikle 20,000 kcal/h ve 24,000 kcal/h kapasitelerinde üretilirler. Konut için hesaplanan ısı ihtiyacı dikkate alınarak uygun kapasiteli cihaz belirlenmelidir.

13 Aralık 2019
280 kez görüntülendi
Wordpress Tema indir